RU UA

Аграрний фонд збирається закупити масло і молоко

 

Для того, щоб врятувати молочний ринок Україною від падіння цін на молочну сировину, відомство збирається закупити 12000 тонн сухого молока і 15000 тонн вершкового масла у молокопереробних заводів.

Сьогодні, 28 березня має бути опублікований наказ, що дозволяє вже з 29 березня проводити закупівлю молочної продукції до державного інтервенційного фонду. Таку інформацію надав Ігор Якубович, який займає посаду заступника генерального директора АФ. Інформацією він поділився на прес-конференції, яка відбулася 27 березня.

Спочатку Аграрний фонд планував купити тільки 6000. т сухого молока, однак обсяг закупівлі вирішили збільшити в два рази, щоб значно зменшити тиск на виробників молочної продукції.

Учасники ринку сприйняли таку ініціативу АФ вельми позитивно. Вадим Чагаровський, який є головою ради директорів СМПУ (Союз молочних підприємств України), говорить, що вважає такий об'єктивним. Чагаровський вважає, що такий захід надасть реальний вплив на галузь на відміну від адміністративних методів впливу на молокопереробні підприємства.

Раніше робилися спроби адміністративними методами змусити молочні заводи закуповувати молоко у населення по 3,50 грн. за літр, у той час як заводи готові були платити за літр молока не більше 2 грн. Однак такі заходи не привели до очікуваного результату. Про те, що молокопереробні підприємства не дотримуються умов меморандуму, було повідомлено вчора під час зустрічі Миколи Азарова з головою АС Україні Геннадієм Новіковим.

Моніторинг, проведений Аграрним союзом, показав, що за час дії меморандуму ціни на молочну сировину, замість того, щоб піднятися знизилися ще більше.

Обсяги вершкового масла і сухого молока, які планує закупити АФ становлять 20% від випуску такої продукції в країні, тому закупівля повинна істотно вплинути на ціни.