RU UA

Як просувається «сирне питання»

 

 

Порошенко стверджує, що ті домовленості, які були досягнуті в процесі переговорів в Києві з російською стороною, виконуються. Загалом, за його словами, ситуація в Українській молочної галузі, знаходиться під контролем.

Для вирішення питання з експортом української молочної продукції, зокрема сирів, на російські ринки, необхідно координувати дії молокопереробних підприємств з державою.

Вітчизняні молочні підприємства зобов'язуються представляти всю необхідну російською стороною документацію. Порошенко підкреслює, що обладнання, встановлене на українських молочних заводах дає можливість виробляти продукцію відповідну всім стандартам і вимогам передбаченим російським регламентом.

Днями фахівцями Росспоживнагляду була проведена інспекція двох вітчизняних сироварних заводів. До цього російські фахівці провели перевірку ТОВ «Гадячсир» — перевірка проходила 27-28 березня. В ході цього заходу комісія виявила порушення в роботі контролю виробництва продукції і виявила невідповідність санітарно-технічного стану нормам і стандартам РФ.

Ще на початку лютого Росспоживнагляд дав вказівку своїм територіальним управлінням прибрати з обігу сири, що випускаються трьома українськими виробниками, так як їх продукція не відповідає технічному регламенту РФ, що стосується молока і молочної продукції, через вміст в ній рослинних жирів замість тваринних. При цьому особливе обурення викликало те, що на етикетці в складі продукту не було вказано рослинних жирів.

Пізніше список заводів, продукція яких має бути вилучена з обігу, був значно розширений. Було вирішено внести до цього списку сири вироблені ще сімома українськими заводами. Під заборону потрапили такі заводи: АТ «Пирятинський сирзавод», ПП «Прометей», Баштанський сироварний завод, ТОВ «Гадячсир», Лозівський сироварний завод, Хмельницька маслосирбаза і «Бель Шостка України».