RU UA

Молочні продукти подорожчають

Аналітики прогнозують, що продукти харчування в країні подорожчають. Продукти стануть дорожче не тільки на полицях супермаркету, оптовий продаж продуктів харчування також зазнає вплив подорожчання. Це стосується і молочних продуктів. Однією з причин подорожчання молочних виробів — недооцінка молока, виробленого приватним сектором молочної галузі України.

Справа в тому, що постачання продуктів харчування в Україну більшою мірою походить від приватників — про це говорять розрахунки експертів. Тому, не дивлячись на те, що від сільськогосподарських підприємств цього року надійшло молока більше, загальна його кількість зменшилася більше ніж на три відсотки. Зменшення викликано тим, що постачання продуктів харчування від приватного сектора зменшилося, а питома вага їх у загальному виробництві більше, ніж сільгосппідприємств.

Оптовий продаж продуктів харчування, особливо молока та молочних продуктів — галузь, яка відчула вплив скасування колишньої системи дотацій. Колишня система дотацій була замінена на систему субсидування закупівельних цін на молоко. Такий метод, який застосовувався і до виробників і до переробників молока мав негативні наслідки. Постачання продуктів харчування зменшилося, особливо постачання молока, так як гроші, проходячи по новій системі через спеціальний фонд, не надходили безпосередньо виробникам молока як раніше. Гроші розподілялися і на птахівництво, і на свинарство і т.д., тобто, по суті, грошові кошти потрапляли в галузі більш благополучні, що менш потребують допомоги.

Тепер для того, щоб рятувати молочну галузь — вихід один — підвищувати закупівельні ціни на молоко і молочні продукти харчування.