RU UA

Ринкова ситуація по маслу вершковому в Україні

На даний момент поставки вершкового масла з Білорусі в Україну практично припинилися. У цьому році Україна імпортувала не більше 50 тонн продукту на місяць. А в минулому році країна закупила 6000 тонн масла, при цьому третина у Республіки Білорусь. А ще раніше — в 2009 р. рівень імпорту досягав 16000 тонн, причому 80% з Білорусі.

Скорочення ввезеного в країну продукту спровокувало зростання внутрішнього виробництва. У квітні виробники вершкового масла в Україні збільшили вихід продукції на 12,5% в порівнянні з березнем, і досягли рівня 4,904 тисяч тонн. А якщо порівнювати з квітнем минулого 2010 року, то виробництво вершкового масла в цьому місяці поточного 2011 року зросла на 24,2%, тобто збільшилася на 0,956 тисяч тонн.

Експорт вершкового масла з Україною зростає. На даний момент рівень експорту вершкового масла з України майже досяг докризового рівня.

Основний експортний ринок вершкового масла для України — країни СНД. Звичайно Росія — на першому місці за кількістю експортованого в неї українського вершкового масла. Частка ринку Російської Федерації становить більш ніж 60% від усього обсягу експорту вершкового масла з України, при цьому український продукт на даний момент дуже конкурентоспроможний, навіть у порівнянні з маслом з Білорусії.

На думку аналітиків, ціна на продукт на внутрішньому ринку України знизилася на початку 2011 р., так як виробники вершкового масла в Україні намагалися реалізувати додатково вироблені обсяги за кордон.

Для збереження стабільності цін уряд збирався завезти 15 тисяч тонн масла вершкового з Білорусі. А також розглядалась можливість ввезення на ринок країни сухого молока і вершкового масла з Польщі або Білорусі.

Українські виробники молочної продукції рішуче виступили проти такої можливості, заявивши, що країна не потребує імпортному вершковому маслі, тому як має цілком достатні запаси товару і на внутрішньому ринку.