RU UA

молочні вироби, постачальники продуктів харчування

3 листопада 2011 в агентстві «Інтерфакс-України» була проведена конференція, в ході якої Андрій Гетя директор департаменту ринків тваринництва Мінагропроду повідомив, що Україна імовірно зможе стабілізувати ситуацію з промисловим виробництвом молока до кінця року. Молочні вироби повинні виробляється з вітчизняної сировини високої якості!

Для цього молочні господарства, інші тваринницькі господарства і постачальники продуктів харчування одержать фінансову підтримку, а також будуть проведені різні організаційні заходи, спрямовані на стабілізацію ситуації на сільськогосподарських підприємствах України.

А. Гетя згадав, що на 1 жовтня 2011 обсяг промислового виробництва молока в Україні досяг 1,7 мільйонів тонн.

Крім того, директор департаменту розповів про те, що Міністерство у співпраці з Аграрною академією наук розробило Національний проект під назвою «Відродження скотарства». Проект передбачає низку дій по стабілізації промислового виробництва молока та підтримки підприємств, що виготовляють молочні вироби.

У тексті проекту зазначено, що до 2015 року Україна збільшить виробництво молока з нинішнього рівня в 11,2 мільйонів тонн до 15,4 мільйонів тонн. При цьому поголів'я корів має зрости з 2,63 мільйонів до 2720000 голів, у тому числі на сільськогосподарських підприємствах — з 0,59 до 0,79 тисяч голів.

Українських громадян будуть забезпечувати якісними продуктами тваринництва вітчизняні постачальники продуктів харчування. Під час конференції повідомлялося, що вже протягом минулого місяця сільгосппідприємства 10 областей Україні підвищили поголів'я корів, а на місяць раніше областей, що збільшили поголів'я ВРХ налічувалося сім. За два минулі місяці вітчизняні сільськогосподарські підприємства збільшили виробництво молока в порівнянні з таким же періодом минулого року.

У проекті «Відродження скотарства» вказуються статистичні матеріали, які говорять про те, що в 2010 році в Україні було вироблено 11250000 тонн молока, в їх числі 2,22 мільйона сільськогосподарськими виробниками, 9030000 тонн вироблено господарствами населення.

Згідно зі статистичними даними, опублікованими у звіті Міністерства охорони здоров'я, внутрішня потреба України в молоці в 2010 році склала 17480000 тонн. Встановлена ДМОЗ норма вживання молока — 380 кг на рік на людину, фактичне ж споживання молока в 2010 році склало всього 206,4 кг на рік на людину.

Державні служби статистики інформують про те, що з січня по вересень 2011 року в Україні вироблено 8700000 тонн молока — це на 2,1% менше, ніж аналогічні показники за той же період 2010 року.