RU UA

Вільна торгівля з ЄС

Валерій П'ятницький, який уповноважений урядом України займатися питаннями європейської інтеграції, повідомляє, що при обговоренні України та Європейським союзом питання створення зони вільної торгівлі, сторони домовилися про те, що ЄС скасує субсидії на експорт сільгосппродукції при торгівлі з Україною.

Для України така міра дуже важлива, так як це повинно привести до зменшення експорту сільгосппродукції з Євро Союзу в Україну. Це оцінять українські постачальники молочної продукції, м'яса, зернових культур та інших сільськогосподарських продуктів.

У відповідь Україна збирається лібералізувати доступ на свій ринок всіх видів продукції, в тому числі і сільськогосподарської. Для багатьох сільськогосподарських продуктів Україна знизить мито до нуля, — стверджує П'ятницький.

П'ятницький також каже, що Європа також знизить мито на ввезення сільськогосподарської продукції до мінімуму за винятком обмеженої групи продуктів, на які буде поширюватися так звана тарифна квота.

Якщо розібратися детальніше, то Європа не знижує мита, проте передбачає певний обсяг кожного виду продукції, який не обкладається митом. Таким чином, певні обсяги продукції до Європи можуть експортувати постачальники молочної продукції, м'ясної продукції, зернових, цукру. Фрукти і овочі не обкладаються митом у будь-яких обсягах. Однак існують вхідні ціни. Ці ціни встановлені досить давно, і не є на даний момент реальним бар'єром на ввезення фруктів і овочів у ЄС. На деякі специфічні продукти, такі як часник, мед, соки, томатна паста, і деякі інші — сторони вирішили встановити великі квоти. Деякі позиції вирішили об'єднати, щоб збільшити квоти, а якісь навпаки — розділити.