RU UA

Что такое спред

Назва «спред» походить від spread — англійського слова, що позначає щось, що можна розмазати. Спред — це продукт вироблений з комбінованих олій, що включає не тільки тваринні, а й рослинні жири різного походження. При цьому за нормами у спреді жирів повинно бути не менше 39%.

Спреди бувають трьох видів:

• Спред вершково-рослинний він же спред солодковершковий або просто спред вершковий — містить більше половини молочного жиру;
• Спред рослинно-вершковий — містить 15 — 49% молочного жиру;
• Спред рослинно-жировий — не містить молочного жиру.

Спред вершковий найбільш близький за смаком і властивостям до вершкового масла, а рослинно-жирової являє собою чистий маргарин.

Ще кілька років тому спреди були в основному імпортними. Останнім часом по-справжньому якісні спреди виробляються в Україні.

Шкідливого в «спредах» в принципі нічого немає. Просто недобросовісні виробники намагаються видати його за вершкове масло. Нормальний виробник, впевнений у якості своєї продукції прямо пише на упаковці «Спред».

На що потрібно звернути увагу, вибираючи цей продукт?
Перше, на упаковці не повинно писатися «масло». Має бути зазначено, що це спред і його тип. Наприклад «Спред солодковершковий».

Друге, чисто рослинний продукт не повинен позиціюватися як той, що містить вершкові жири.

Третє, вміст транс-ізомерів (особливої форми жирних кислот) не може перевищувати 8%. У європейських країнах їх зміст дозволяється не вище п'яти відсотків — робіть висновки.

Четверте, склад рослинних жирів. Рослинні жири розподіляються на три групи. Жири з кокосового та пальмового масел майже не містять транс-ізомерів. А от якщо ці жири змішати з гідрованою рослинною олією — продукт буде містити 16 — 26% транс-ізомерів. Крім того, існують штучні замінники молочного жиру вони містять не більше 6-7% транс-ізомерів.